Co to jest herbata konopna i gdzie ją kupić?

Herbata konopna stanowi rodzaj naparu, który składa się z liści rośliny konopi. Ten rodzaj herbaty nie tylko jest nowością na rynku polskim, ale także swoją nazwą budzi spore kontrowersje. Zupełnie niepotrzebnie!

herbata z konopii

Herbata konopna nie tylko jest legalna, ale też potrafi złagodzić nieprzyjemne dolegliwości.

Pewnie niejedna osoba, która dowiedziała się o takim rodzaju herbaty, mogła sobie pomyśleć: „Czy herbata konopna jest legalna w Polsce?”. Otóż już tłumaczymy! Taki rodzaj napar pochodzi jedynie z zalegalizowanych uprawach konopi. Warto także dodać, że w herbacie występuje odmiana rośliny Cannabis, która nie posiada w sobie substancji psychoaktywnych takich jak THC.

Poniżej nie tylko wyjaśniamy, gdzie można zakupić ten rodzaj herbaty na rynku polskim, a także, na co stosuje się taki rodzaj naparu.

Herbata konopna — zastosowanie na co dzień

Herbata konopna potrafi załagodzić bóle głowy. Często więc kupowana jest w celu osłabienia bólów migrenowych. Należy jednak pamiętać, że silne bóle nie będą od razu całkowicie zniwelowane. Trzeba więc pamiętać, że działanie herbaty po jednym spożyciu jest delikatne, dopiero po kilkumiesięcznym stosowaniu działanie jest silniejsze.

Napar konopny ma zdolność podtrzymania energii całego organizmu. Przyczyną tego zjawiska stanowi rodzaj białka, które pozytywnie wpływa na układ pokarmowy. Energia jest podtrzymywana przez właściwości spowalniające trawienie pokarmu. Takie zjawisko powoduje, że poziom glukozy we krwi będzie utrzymywać się na tym samym poziomie.

Herbata konopna ma właściwości uspokajające oraz nasenne. Wydłuża on sen w znaczący sposób. Przedłużony zostaje czas fazy SEM, czyli tzw. czuwania sennego. Zarazem skrócona jest inna faza snu — REM. Jest to czas, w którym występują marzenia senne u śniącego.

Herbata konopna — gdzie kupić ją w Polsce?

herbata konopna w szklance

Herbata z konopi jest dostępna głównie w sklepach on-line.

Taką herbatę można kupić przede wszystkim w sklepach internetowych. Szukać należy przede wszystkim w sklepach i drogeriach, które mają w swoim asortymencie towar, który ma w rezultacie poprawić stan zdrowia. Również mogą wystąpić na stronach promujących zdrowe jedzenie, w tym żywność bio. Jednak taki wywar można przede wszystkim zakupić w sklepach, które w sprzedaży mają głównie różne herbaty ziołowe.

Taką herbatę można też zakupić na platformach transakcyjnych on-line. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim strony internetowe, które umożliwiają przede wszystkim zakupienie herbaty z różnych sklepów i hurtowni. Do takich platform należy zaliczyć m.in. Allegro. Również ten produkt jest możliwy do zakupienia przy pomocy porównywarek internetowych, które znajdują wiele stron o różnym koszcie produktu i wieloma możliwościami dostawy. W tym przypadku pomocne będzie m.in. strona Ceneo.