Nowe trendy pojawiają się każdego dnia. Dlatego zakupy letniej odzieży mogą być zarówno absolutną emocją, jak i przytłaczającym zadaniem! Co należy kupić, a czego nie należy unikać? Oto kilka rzeczy, które będą noszone latem 2018 roku.

Klasyczny płaszcz trencz to klasyczna odzież damska i są duże szanse, że masz go już w swojej szafie. Jednak jednym z największych błędów, jakie popełniają kobiety, jest założenie, że klasyka ma trwać wiecznie. Nie jest tak; klasyczne ciuchy, jak trencz, z czasem zanikają i co jakiś czas wracają do łask. Wiosną tego roku ten styl płaszcza został wynaleziony na nowo na wiele sposobów. W sklepach znajdziesz długie, krótkie, kraciaste i kolorowe trencze.

Wygląda też na to, że szkocka krata wróciła do łask. Krata kojarzona jest zazwyczaj z jesienią, ale wiosną i latem tego roku zobaczycie je w lekkich tkaninach i łagodniejszych, delikatnych odcieniach. Jeśli jesteś dziewczyną, która szaleje za kratą i podobnymi wzorami jak gingham, odstaw swoje ciężkie zimowe bluzy i koszule i narzuć na siebie lekki kraciasty płaszczyk.

Kolejnym wielkim trendem są przezroczyste sukienki, które projektanci pokazali w tym roku na wybiegu. Przejrzystość to dość ryzykowna cecha dla odzieży, ale warto ją rozważyć. Przezroczyste ubrania mogą być zbyt śmiałe dla ciebie, ale małe akcesoria, takie jak przezroczyste buty czy płaszcze przeciwdeszczowe, mogą być świetne i podkreślić twój unikatowy styl.

Duży, kanciasty blezer dla kobiet znajdował się również na wszystkich wiosennych wybiegach modowych. Dla wielu z nas była to podstawa mody lat osiemdziesiątych, ubranie, które było ikoną silnej bizneswoman. Dzisiejsze eleganckie żakiety są mniej w stylu korpo, a więcej w nowoczesnym stylu ulicy. Wyglądają fantastycznie noszone na koszulce, do dżinsów i obcasów lub do luźnej spódniczki i kozaków.

Jeśli uwielbiasz mocne, radosne kolory, wiosną tego roku będziesz mogła zaszaleć z odważnymi, jasnymi barwami tęczy. Tęczowe ikony są teraz na topie – czy to dzięki radosnym akcentom, czy kolorowym opalizującym tekturom płaszczy.

Co przykuwa Twoją uwagę na tej liście? Czy znajdziesz tu dla siebie jakieś ciekawe ubrania na lato 2018?