Petite – moda dla drobnych kobiet

Każda z nas już niejednokrotnie się przekonała na własnej skórze, że odpowiedni dobór ubrania do naszej figury jest naprawdę ważny. Nic nie potrafi tak zepsuć naszej stylizacji, jak ubranie za duże lub podkreślające niedoskonałości naszego ciała. Nawet szczupłe kobiety powinny zwracać uwagę na to, w co się ubierają.

Petite to określenie, które stosuje się w odniesieniu do filigranowych kobiet – niskich i o drobnej posturze. Kobiety, które mierzą poniżej 160 centymetrów często mają problem z doborem odzieży. Zdarza się bowiem tak, że spodnie są za długie, rękawy też, i generalnie wszystko wygląda tak, jakbyśmy ukradły ubrania z szafy starszej siostry. Jak zapobiec takiemu odbiorowi naszych stylizacji?

Jaką odzież wybierać, żeby wyglądać dobrze?

postać kobiety, bez widocznej głowy na zdjęciu, siedzącej na schodach

Modę skierowaną do szczupłych kobiet możemy także znaleźć w stacjonarnych sklepach – nie tylko w kolekcjach petite!

Ostatnimi czasy drobne kobiety zostały zostały zauważone przez duże sieciówki odzieżowe. Międzynarodowe sklepy znajdujące się pod tą samą siecią tworzą kolekcje skierowane właśnie do tej grupy docelowej. Takie ubrania mają krój oraz rozmiarówkę dopasowaną do wymiarów pań o budowie petite. Kupowanie takich ubrań może być ułatwieniem dla szczupłych dziewczyn – w końcu będziemy miały spodnie, które nie będą dla nas za długie!

Nie oznacza to jednak, że jeżeli jesteśmy drobne, to możemy szukać dla siebie ubrań tylko w kolekcjach petite. Standardowa oferta sklepu również jest do nas skierowana, tylko z tych sekcji nie powinniśmy kupować ubrań bez uprzedniego ich zmierzenia. Jeżeli jednak zdarzy się tak, że upragniony przez nas sweter ma za długie rękawy, to możemy je po prostu podwinąć. Niestety w przypadku spodni nie zawsze podwinięcie się sprawdzi – może to nas optycznie skrócić. Dlatego za długie nogawki spodni warto skrócić, nawet samodzielnie.

Jeżeli pasuje do nas określenie petite, oznacza to, że powinnyśmy unikać noszenia zbyt długich ubrań. Chodzi tutaj konkretnie o płaszcze czy kurtki. Ze względu na to, że aktualnie coraz częściej sięgamy po takie okrycia wierzchnie, szczególnie warto o tym pamiętać. Jeżeli postawimy na płaszcz bardzo długi, to możemy być pewne, że optycznie nas skróci. Przez to będziemy wyglądały na jeszcze niższe, niż jesteśmy w rzeczywistości.

Wyjątkiem od reguły noszenia zbyt długich ubrań są sukienki maxi. O ile rzeczywiście możemy mieć problem z zakupem takiej o odpowiedniej dla nas długości, to wysiłek jej skrócenia może się opłacić. Sukienka o takim kroju sprawi, że będziemy wydawały się wyższe, niż jesteśmy w rzeczywistości. Efekt ten możemy dodatkowo wzmocnić, wybierając ubrania w pionowe pasy – dodatkowo optycznie nas wydłużą.