Buty idealne na sylwestra – szpilki!

Od ważnego wydarzenia, jakim jest powitanie nowego roku dzieli nas już niecały miesiąc. Jeżeli pragniemy hucznie świętować nadchodzący 2019 rok, to najwyższa pora zacząć planować swój strój. Jednak nie tylko samo ubranie się liczy. Równie ważne są buty, w których będziemy mogły przetrwać całą noc i podkreślić swoje nogi. Jak je wybrać?

Każda z nas z pewnością ma w swojej szafie szpilki. Jest obuwie damskie, które uwielbiają wszystkie kobiety, nawet jeżeli niezbyt często je noszą. Ze szpilkami wiąże się bowiem jeden mały problem – potrafią nieźle dać w kość dla naszych stóp. Czy to znaczy, że powinniśmy z nich zrezygnować? Absolutnie! Warto wiedzieć jak wybrać sylwestrowe szpilki z ZOiO, żeby służyły nam całą noc.

Przewodnik po sylwestrowych szpilkach

Wybór odpowiednich szpilek – jak już ustaliłyśmy – wcale nie jest prosty. Co więcej, może się nawet okazać trudniejszy, niż wybór sukienki. Powodem takiej sytuacji może być to, że sukienki dostępne są w wielu różnych kolorach i fasonach, więc wybór jest większy. Kroje szpilek są bardziej ograniczone. Ale czy na pewno? Na stronie internetowej https://zoio.pl/ można znaleźć zaprzeczenie tego twierdzenia – dostępne są tam szpilki w wielu różnych fasonach.

Wybierając odpowiednie buty na sylwestra w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na wysokość ich obcasa. Jeżeli na co dzień nie nosimy butów na obcasie, to wówczas ten sylwestrowy nie powinien być wyższy niż 7-8cm. Chyba, że uda się nam kupić model na platformie, która „zabiera” kilka centymetrów dla naszych szpilek. Jeśli z kolei nasze stopy są przyzwyczajone do wysokości, to możemy zaszaleć i pozwolić sobie na wyższy obcas.

Warto również postawić na nietypowy wzór szpilek na taką okazję, jaką jest sylwester. Zwykłe czarne buty na obcasie lepiej wówczas zostawić w domu. Zamiast tego wybrać takie ciekawym kolorze, albo nawet z przezroczystą wstawką. Można również postawić na ciekawe wzory, które przyciągną uwagę do naszego obuwia.

srebrne buty w brokacie postawione przy sobie w świetle zza okna

Szpilki to idealne obuwie do wyjątkowej okazji jakim jest Sylwester.

Jak dopasować szpilki do sylwestrowej sukienki?

Takie okazjonalne buty powinny być szczególnie dobrze dopasowane do sukienki. Jeżeli bowiem zrobimy to niewłaściwie, to odbiór całej naszej stylizacji może być zaburzony i cała nasza praca pójdzie na marne. Jak więc dobrać szpilki do sylwestrowej sukienki, żeby cała nasza stylizacja tworzyła spójną całość?

Przede wszystkim, nie warto wprowadzać zbyt wielu kolorów do swojej stylizacji. Jak głosi znane polskie przysłowie – co za dużo, to niezdrowo. Z tego względu warto zachować umiar w łączeniu kolorów, bo przesada w tym zakresie z pewnością nie wyjdzie nam na korzyść. O ile do czarnej sukienki możemy dobrać tak naprawdę każdy kolor szpilek, to w przypadku czerwonej już niekoniecznie.

Jeżeli zdecydowaliśmy się założyć sukienkę, która sama w sobie jest prosta to warto ożywić nasz sylwestrowy strój właśnie za pomocą butów. Możemy w tym przypadku zaszaleć i wybrać szpilki z dodatkowym zdobieniem – na przykład falbaną przy pięcie. Taki akcent doda pikanterii całej naszej stylizacji.