Lato niejednokrotnie wymusza na kobietach by przeprosić z szaf spódnicę. Tyle, że dylematem często jest dobór idealnej spódnicy pod typ ciała – a nie sam fakt czy wpasowuje się pod najnowsze trendy sezonu. Ten artykuł jest po to by raz na zawsze ułatwić Tobie dokonanie właściwego wyboru.

Spódnice damskie są świetną opcją w damskiej garderobie by podkreślić lub zatuszować pewne mankamenty. W zależności od typu ciała wyróżnia się głównie cztery kategorie: jabłko, klepsydrę, gruszkę oraz kolumnę. Poniżej znajdziesz poradę pod swój typ ciała, natomiast swoją idealną spódnicę masz możliwość kupić w sklepie ZOiO pod adresem https://zoio.pl/odziez-damska/spodnice.

Spódnice dla “jabłka”

Jeśli masz szczupłe nogi, ale i też wydatny brzuch, wówczas jesteś jabłkiem. Dla Ciebie idealną spódnicą będzie plisowana spódnica damska z wysokim stanem. Wysoki stan spódnicy zamaskuje wydatny brzuch. Głównym zadaniem plis jest natomiast optyczne wyszczuplenie wypukłego brzucha poprzez pionowe załamania.

Spódnica karbowana oraz z falbanami u dołu również będą tutaj świetną opcją. Nie broń się przed wzorzystymi, jasnymi, a także przed połyskującymi spódnicami.

Wystrzegaj się spódnic maxi, które zakryją Twój największy walor –  szczupłe nogi. Spódnica midi będzie tutaj dobrą opcją, ale zdecydowanie najlepszą jest spódniczka mini.

Spódnice damskie dla “klepsydry”

Jesteś klepsydrą, jeśli jesteś szczęśliwą posiadaczką szczupłej talii, przy zachowaniu równych proporcji między ramionami i biodrami. Dla Ciebie idealna będzie spódnica ołówkowa. Gładkie ołówkowe spódnice, szczególnie w wersji midi i w ciemniejszym kolorze, maskują optycznie uda. Wybieraj stonowane kolory, a także łagodne wzory na spódnicach. Asymetryczne spódnice też nie są złym wyborem.

Uważaj na spódnice mini. Nawet jeśli masz długie i szczupłe łydki to warto unikać podkreślania tutaj najwydajniejszej partii nóg – ud. Spódnice maxi są natomiast neutralnym wyborem.

Spódnice dla “gruszki”

Najlepszą spódnicą dla gruszki (kobiety o wydatnych biodrach) są spódnice rozszerzane ku dołowi, czyli np. w kształcie litery A. Zaznaczają one talię, ale także swoim krojem odciągają uwagę od bioder. Trapezowe spódnice z plisami są również dobrym wariantem, a także spódnice tiulowe.

Gruszki, tak jak klepsydry, wyglądają najlepiej w spódnicach w ciemnych kolorach i stonowanych wzorach.

Spódnice damskie dla “kolumny”

Jeśli długość nóg, tułowia oraz rąk jest taka sama w Twoim ciele, wtedy klasyfikujesz się na tzw. kolumnę.

Dla Twojej figury i ciała najlepiej pasują spódniczki mini. Możesz wybrać każdy rodzaj materiału – od połyskliwych jak eko skóra, latex, po stonowane jak wiskoza czy bawełna. Pamiętaj jedynie by były to spódnice przylegające ciału (np. w kształcie tuby, ołówkowe) by podkreślić smukłość i długość nóg.

Wiedząc już która spódnica jest dla Ciebie najlepsza warto postarać się o dobranie do niej innych części ubioru. W sklepie ZOiO znajdziesz do każdej wymienionej spódnicy równie piękne dodatki do Twojej garderoby.