Eleganckie sukienki świąteczne – jaką wybrać?

Święta zbliżają się coraz większymi krokami. Wyboru kreacji, którą chcemy włożyć na tą okazję nie warto odkładać na ostatnią chwilę. W końcu każda z nas lubi wyglądać dobrze i słuchać komplementów. Dlatego warto już teraz zacząć się zastanowić co warto na siebie włożyć. My stawiamy na sukienki, które są niezwykle kobiece i stylowe zarazem!

Sukienka damska idealnie pasuje na większość ważnych wyjść i uroczystych kolacji. Do takich wydarzeń należy niewątpliwie Wigilia i obiady świąteczne. Warto jednak wiedzieć, że nie każdy fason tego ubrania sprawdzi się na takie okazje. Łatwo można bowiem przesadzić i nasz dopieszczony strój może wyglądać naprawdę nieciekawie. Sama sukienka odgrywa tutaj bardzo dużą rolę! Podpowiadamy na jakie fasony warto się zdecydować.

Najlepsze sukienki na nadchodzące święta

kobieta stojąca bokiem  w czarnej sukni

Przy wyborze sukienki na święta warto sugerować się nie tylko odpowiednim fasonem, ale również kolorem!

Święta to fantastyczna okazja do tego, żeby postawić na czerwień. Nie tylko z tego względu, że kolor ten kojarzy się nam ze świętami – za sprawą Mikołaja. Również z tego powodu, że każda kobieta wygląda dobrze w tym kolorze. Głęboki kolor czerwieni kojarzy się nam z odwagą i dodaje pewności siebie. Jeżeli to właśnie na czerwień się zdecydujemy, to warto zrównoważyć kolor samym krojem ubrania. Prosty krój, bez żadnych zdobień, połączony z czarnymi szpilkami będzie się prezentował najlepiej.

Innym klasycznym pomysłem na sukienkę jest postawienie na ponadczasową czerń. Ten klasyczny kolor również dobrze wygląda na większości z nas, ale nie jest tak krzykliwy. Tutaj możemy zaszaleć ze zwariowanymi krojami, jak np. falbaniastym zdobieniem i wcale nie będzie to wyglądało źle. Również wybór kontrastowych butów, np. niebieskich może być ciekawym akcentem, który ożywi naszą kreację.

Jeżeli jednak lubimy zaszaleć i ubierać się w różne wzory, to również nic nie stoi na przeszkodzie. Warto jednak pamiętać, że okazja, na którą poszukujemy sukienki jest dość podniosła. Z tego względu nie wszystkie ubrania będą do niej odpowiednie i to należy mieć na uwadze podczas szału zakupowego. Może być bowiem tak, że najlepiej się tutaj sprawdzą proste, geometryczne wzory, ewentualnie elegancki kwiatowy print.

Istnieje również kilka zasad, którymi powinnyśmy się kierować, jeżeli chodzi o długość sukienki. Bezwzględnie należy pamiętać, że nie może ona być za krótka! Postawmy na fasony o długości co najmniej do kolana. Ciekawie będą wyglądały nawet takie do połowy łydki, które są aktualnie bardzo modne.