Kozaki z marszczoną cholewką – hit tego sezonu!

Jeżeli aktualnie jesteśmy w trakcie poszukiwania kozaków na zimne dni, to przychodzimy z ciekawym pomysłem. Kozaki z marszczoną cholewką były kiedyś postrzegane jako buty, które są po prostu za duże w stosunku do obwodu naszej łydki, a aktualnie stały się jednym z najgorętszych trendów. Zdecydowanie warto mieć je w swojej szafie!

Kozaki są niewątpliwie jednymi z najpopularniejszych butów na sezon jesienno – zimowy. Co roku projektanci zalewają nas coraz to nowszymi pomysłami dotyczącymi tego, jak ciekawie można je ozdobić. W tym sezonie jednak mamy styczność z prostotą. Marszczoną cholewkę mogłyśmy już nie raz zauważyć na ulicach, tylko wtedy jeszcze nie była trendem. A teraz specjalnie projektuje się buty tak, żeby się marszczyły!

Jakie kozaki z marszczoną cholewką wybrać?

Wybór kozaków z marszczoną cholewką robi się coraz większy. Możemy wybierać nie tylko spośród wielu różnych kolorów, wysokości i kształtu obcasów, ale same marszczenia różnią się w poszczególnych modelach. Żeby wybrać fason buta, który będzie dla nas najlepszym zakupem, warto zmierzyć kilka różnych fasonów.

Kozaki z marszczoną cholewką możemy również spotkać wykonane z różnych materiałów, jak większość butów. To, czy zdecydujemy się na buty z gładkiej, marszczonej skóry zależy tylko i wyłącznie od nas. Inną alternatywą jest zamsz, który może wyglądać równie ciekawie. W zasadzie ciężko ocenić, który materiał sprawdzi się lepiej. Jeżeli będziemy dobrze dbać o nasze buty, to z każdego materiału będziemy zadowolone.

Jak nosić takie pomarszczone buty?

kadr od bioder w dół pokazujący kobietę trzymająca torebkę i kozaki z długa cholewką

Kozaki z marszczoną cholewką najlepiej prezentują się na szczuplejszej łydce

W tym przypadku najlepiej postawić sprawę jasno – kozaki z marszczoną cholewką najlepiej wyglądają na szczupłej nodze. Bowiem takie buty mają to do siebie, że optycznie mogą pogrubiać, a jeżeli już nie jesteśmy zadowolone z wyglądu naszej figury, to nie ma sensu pogarszać sytuacji poprzez wybór takich butów.

Ważne jest również to, żeby cholewka marszczyła się nie opinając naszej nogi. Oznacza to, że takie fasony kozaków najlepiej będą wyglądały, jeżeli ich cholewka będzie nie tylko pomarszczona, ale również za luźna. Do jakich stylizacji powinnyśmy wybierać buty będące bohaterem wpisu? Świetnie się sprawdzą do sukienek i spódnic, ale jeżeli nie lubimy ich nosić, to dopasowane spodnie będą równie dobrym wyborem.