Nikogo nie trzeba chyba specjalnie przekonywać co do tego, że sandały to absolutny must have letnią porą. Wygoda, lekkość i przewiewność – czy nasze stopy będą potrzebować czegoś więcej? Upewnij się, które modele będą dla Ciebie najlepsze i czym się kierować przy ich wybieraniu.

O tym pamiętaj w czasie zakupów

Zacząć możemy od zasady, która mówi, że w naszej szafie powinna znajdować się więcej niż jedna para sandałów. Podstawową kwestią jest materiał, z którego wykonane jest to obuwie. Oczywista sprawą jest, że naturalna skóra będzie lepszą opcją niż sztuczne materiały. Skóra spowoduje, że unikniemy sytuacji, w której nasze stopy narażone będą na obcierki. Musimy także uważać, aby nie kupić sandałów na zbyt cienkiej podeszwie. Buty te okażą się bardzo niewygodne szczególnie kiedy wybierzemy się w dłuższą trasę.

Sandały na koturnie

Pierwszym rodzajem sandałów, które chciałabym omówić są te na koturnie. Jest to znakomite rozwiązanie dla pań, które nie lubią szpilek. Koturny również stanowią platformę, która podwyższa nasze stopy, ale w przeciwieństwie do szpilek zapewnia dużo większy komfort chodzenia. Sandały na koturnie są uniwersalnym obuwiem, które dopasujesz do bardzo wielu elementów damskiej garderoby. Połączyć je możesz zarówno z krótkimi jak i dłuższymi sukienkami. Jeśli jednak jesteś fanką klasyki to do swoich sandałów możesz nałożyć po prostu jeansy.

Sandały sportowe

Oczywiście ich też nie mogło zabraknąć w tym zestawieniu. To idealna opcja dla osób, które lubią bardzo dłuższe spacery i wycieczki. Producenci obuwia dbają o to, aby sportowy styl łączył się odpowiednio z elegancją. Sportowe sandały charakteryzują się tym, że dzięki odpowiednim wzmocnieniom trzymają nasze stopy w bardzo stabilnej pozycji.

Sandały gladiatorki

To obuwie nazywane także rzymiankami wywodzi się aż z czasów starożytnych. Swoją popularność zawdzięczają temu, że jest bardzo wygodne i uniwersalne. To obuwie jest również niezwykle przewiewne co jest istotne w czasie letnich upałów. Gladiatorki dostępne są obecnie na rynku w wielu wersjach i materiałach. Pasują do noszenia na co dzień jak również kiedy udajemy się w bardziej wytworne miejsce.

Sandały z paskami

W tej kategorii cały czas bardzo popularne jest obuwie marki Birkenstock. Krytycy mogą powiedzieć, że kojarzyć się ono może jedynie z butami szpitalnymi. Dawno już jednak przestało to być prawdą. Podobnie jak sandały sportowe, również ten model dzięki swoim poziomym paskom zapewnia stopie odpowiedni komfort nawet w czasie dłuższego spaceru.

Jak więc widać na rynku dostępnych jest bardzo wiele rodzajów sandałów. Dzięki temu nawet najbardziej wybredne miłośniczki mody będą mogły wybrać coś dla siebie. Pamiętajcie, że nie przetrwacie lata bez sandałów.