PETA Fashion Awards 2018 już za nami!

Międzynarodowa organizacja poświęcona etycznemu traktowaniu zwierząt przez ludzi w tym roku już po raz kolejny przyznała swoje nagrody w branży fashion. PETA nagradza za poszanowanie zwierząt przez marki modowe i projektantów. W tym roku zostało przyznane aż 11 nagród, więc jeżeli los zwierząt ma dla nas duże znaczenie, to warto znać zwycięzców.

Wśród brandów, które znacząco wspierają walkę na rzecz praw zwierząt to nie tylko największe modowe nazwiska marek luksusowych. To także  marki popularne, których byśmy o to nie podejrzewały. Chodzi tu na przykład o H&M, który zna z pewnością każda z nas. Nagrody dla najbardziej etycznych marek roku 2018 zostały przyznane niedawno. M.in. nasi ulubieni laureaci nagród to Michael Kors i ASOS.

Brandy modowe wspierające ochronę zwierząt

logo organizacji składające się na niebieskie koło z napisem peta i wizerunkiem królika u dołu

PETA nagradza od wielu lat projektantów mody za uszanowanie praw zwierząt

Jean Paul Gaultier został doceniony za zmianę polityki marki związanej z wykorzystywaniem naturalnych futer. On dopiero od niedawna zaniechał takiego działania. To jest zdecydowanie dobra wiadomość dla fanów designu tego domu mody, jeżeli przed zakupem ubrań powstrzymywała nas dotychczas polityka marki. Co więcej, Gucci i Burberry nie używają już od dawna naturalnych futer. Na szczęście ta lista wciąż się wydłuża napawa optymizmem.

 

Za politykę firmy przyjazną zwierzętom zostały docenione również popularne sieciówki odzieżowe. Myślimy tu głownie o lubianych powszechnie firmach – H&M, ale również o Mango i Zarze. Jeżeli więc dotychczas byłyśmy fankami tych marek, to w tym momencie zyskujemy dodatkowy powód, dla którego możemy je lubić. Marki te szczególnie zyskały w oczach PETY dzięki po decyzji ich zarządów. Sprawdziłyśmy, że wsparcie te marki zyskały po ujawnieniu bezlitosnego traktowania kóz angorskich na farmach w Afryce. Firmy przestały kategorycznie korzystać z moheru.

 

Zauważyłyśmy też, że organizatorzy konkursu wsparli platformy internetowe poświęcone modzie. Marka Asos to jedna z tych, która nadała wielkie restrykcje dotyczące sprzedaży kaszmiru, piór i wspomnianego już wcześniej moheru.

Nagrodzona polska projektantka!

Warto również wspomnieć o polskim nazwisku, które znalazło się wśród zwycięzców. Mowa tu konkretnie o Aleksandrze Kościkiewicz.  Jej pseudonim to Alexandra K. Aleksandra została nagrodzona w kategorii wegańskich torebek. Kościkiewicz była już nagradzana przez PETA za poszanowaniem praw zwierząt. Jesteśmy dumne, że nasza rodaczka swoimi ręcznie robionymi torebkami dorobiła się tylu pochlebnych opinii i nagród!