Jak zapobiegać elektryzowaniu się włosów?

Zimą często sięgamy po czapki, a to sprzyja elektryzowaniu się naszych włosów. Jednak w prosty sposób możemy temu zapobiec. Jak to zrobić? Przedstawiamy sprawdzone sposoby!

Elektryzujące się włosy z pewnością wkurzyły już niejedną z nas. Kompletnie nie chcą współpracować i wyglądają na bardzo przyklapnięte, co nigdy nie daje pozytywnego efektu. Zwłaszcza zimą, kiedy elektryzowaniu się włosów sprzyja noszenie czapki. Są jedne proste sposoby, dzięki którym na długi czas będziemy w stanie zapomnieć, jak irytujące potrafi być elektryzowanie się włosów.

Elektryzowanie się włosów — jak mu zapobiegać

elektryzujące się włosy

Elektryzowanie się włosów może być uciążliwe, ale są na to proste sposoby.

Nasze włosy odbierają elektrony od czapki, przez co powstaje efekt naelektryzowania. Podobnie, jak pocieranie linijki o tkaninę powoduje przyciąganie tych dwóch rzeczy, tak nasze włosy reagują po zdjęciu czapki. Z utęsknieniem odstają w różne strony, pragnąc towarzystwa ciepłej czapki. Wówczas są napuszone, a takiego efektu na naszej głowie nigdy nie chcemy osiągnąć. Jeżeli natomiast włosy elektryzują się od koszulki, to wówczas są oklapnięte, co też dobrze nie wygląda.

Elektryzowaniu się włosów możemy zapobiegać stosując domowe sposoby. Świetnie w tej roli sprawdzi się maseczka z żółtek i oliwy z oliwek. Wykonana raz w tygodniu może sprawić, że włosy nie będą tak chętnie przyjmować elektronów. Regularne olejowanie włosów będzie miało podobne działanie.

Najlepsze sposoby na elektryzujące się włosy

Z pewnością pomocna będzie szczotka jonizująca. Zamyka ona łuski naszych włosów i wygładza je, przez co są zdecydowanie mniej podatne na elektryzowanie się. Podobnym działaniem wykazują się również suszarki posiadające funkcję jonizacji. To najlepsze rozwiązanie dla tych z nas, które regularnie suszą włosy, zamiast pozostawiać je do naturalnego wyschnięcia.

Warto wypróbować również zdecydowanie najprostszego i najtańszego sposobu, jakim jest używanie odpowiedniej szczotki. Każda z nas i tak na co dzień czesze swoje włosy, a skoro zmiana szczotki może wyeliminować elektryzowanie się włosów, to warto spróbować tego sposobu. Ale jaka to szczotka? Zdecydowanie najlepiej sprawdzi się wykonana z prawdziwego włosia, na przykład dzika.